“ବଳାତ୍କାରକୁ ଉପଭୋଗ କର ଯେତେବେଳେ ଏହା ଅପରିହାର୍ଯ୍ୟ “- ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରମେଶ କୁମାର

1 min read
Spread the love

ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ତଥା କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଧାନସଭାର ପୂର୍ବତନ ବାଚସ୍ପତି K. R. RAMESH KUMAR କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଧାନସଭା ଭିତରେ “ବଳାତ୍କାରକୁ ଉପଭୋଗ କର ଯେତେବେଳେ ଏହା ଅପରିହାର୍ଯ୍ୟ |” କହି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ (ଡିସେମ୍ବର 17, 2021) କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି।

ଏଥିସହ ରମେଶ କୁମାର ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲକୁ ନେଇଛନ୍ତି। ଆଜିର ବିଧାନସଭାରେ ‘ବଳାତ୍କାର!’ ବିଷୟରେ ଦେଇଥିବା ଉଦାସୀନତା ଏବଂ ଅବହେଳା ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଆନ୍ତରିକ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ମୋର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଘୃଣ୍ୟ ଅପରାଧକୁ ତୁଚ୍ଛ କରିବା କିମ୍ବା ହାଲୁକା କରିବା ନୁହେଁ, ବରଂ ଏକ କଫ୍ ଟିପ୍ପଣୀ! ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ମୋର ଶବ୍ଦକୁ ସାବଧାନତାର ସହିତ ବାଛିବି! ” ରମେଶ କୁମାର ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

ଗୁରୁବାର ଦିନ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଧାନସଭାରେ ବର୍ଷା ଓ ବନ୍ୟା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ବାଚସ୍ପତି ବିଶ୍ୱ ହେଗଡେ କାଗେରୀ ଶୀଘ୍ର ଏକ ଆଲୋଚନାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବାବେଳେ ନିଜକୁ ଠିକ୍ କରିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲାବେଳେ ବିଧାୟକମାନେ ସମୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ  ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ।

“ମୁଁ ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ମୋତେ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ‘ହଁ, ହଁ’ କହିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ହେଉଛି। ମୁଁ ଏହା ଅନୁଭବ କରୁଛି। ମୁଁ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଏବଂ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍, ମୁଁ ତୁମ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରଖିବାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କହିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି କାଗେରୀ ହସି କହିଛନ୍ତି।

ରମେଶ କୁମାର ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରି କହିଛନ୍ତି, “ଦେଖ, ଏକ କଥା ଅଛି- ଯେତେବେଳେ ବଳାତ୍କାର ଅନିବାର୍ଯ୍ୟ, ଶୋଇପଡ ଏବଂ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କର। ଠିକ୍ ସେହି ଅବସ୍ଥାରେ ତୁମେ ଅଛ।”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may have missed