ଭାରତ ରେକର୍ଡ କରିଛି କରୋନା ରେ 1,94,720 ସଂକ୍ରମିତ, 442 ମୃତ୍ୟୁ

1 min read
Spread the love

INDIA

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଆଜି ଭାରତରେ 1,94,720 ଲକ୍ଷ ନୂତନ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଭାରରେ COVID-19 ରୋଗର ମୋଟ 3,60,70,510 କୁ ନେଇଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 4,868 ଟି ମାମଲା ଓମିକ୍ରନ୍ ପ୍ରକାରର ଅଟେ।

ସକ୍ରିୟ ମାମଲା 9,55,319 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ 209 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା 4,84,655 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ 442 ତାଜା ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମଣରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମଣର 2.65 ପ୍ରତିଶତ ଥିବାବେଳେ ଜାତୀୟ COVID-19 ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର 96.01 ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି।

24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 1,33,873 ସକ୍ରିୟ ମାମଲାର ବୃଦ୍ଧି ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି |

ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ସାପ୍ତାହିକ ସକରାତ୍ମକତା ହାର 11 ପ୍ରତିଶତରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି।

ଓଡିଶା ର ପରିସ୍ଥିତି

ରାଜ୍ୟ ସୂଚନା ଏବଂ ଜନସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ (I&PR) ଅନୁଯାୟୀ ଓଡ଼ିଶା ବୁଧବାର ଦିନ 8,778 ସଂକ୍ରମଣ ରେକର୍ଡ କରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ 0-18 ବର୍ଷ ବର୍ଗରେ 792 ଟି ମାମଲା ରହିଛି।

ଏହା ସହ ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ -19 ପଜିଟିଭ 10,91,547 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ମୋଟ 10,47,783 ଲୋକ ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି। ସକ୍ରିୟ ମାମଲା 27,216 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଛି |

କୋଭିଡ -19 ପାଇଁ ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 74,611 ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ଓଡିଶା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 2,63,22,602 ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରିଛି, ଯେତେବେଳେ ପରୀକ୍ଷଣ ସକରାତ୍ମକତା ହାର 8.4 ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି।

ଗତ ସାତ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦିନିକିଆ ସ୍ପାଇକ୍ | ଗତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍ 3 ରେ ରାଜ୍ୟ 8000 ମାର୍କ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ଏହା ଗୋଟିଏ ଦିନରେ 8,839 ସଂକ୍ରମଣ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା।

ମଙ୍ଗଳବାର ସୂଚନା ଏବଂ ଜନସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ (I&PR) ବିଭାଗକୁ ସୂଚନା ଦେଇ 0-18 ବର୍ଷ ବୟସରେ ମୋଟ ମାମଲା 792 ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି।

8778 ପଜିଟିଭ୍ ମଧ୍ୟରେ 5096 ଟି କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ମାମଲା ଏବଂ 3682 ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ସମ୍ପର୍କ | ସମୁଦାୟ 35,242 ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଅଛି | ସକାରାତ୍ମକତା ହାର 29.79% ଅଟେ |

1. ଅନୁଗୁଳ : 107

2.  ବାଲେଶ୍ୱର: 231

3. ବରଗଡ: 136

4. ଭଦ୍ରକ: 103

5. ବାଲାଙ୍ଗୀର: 216

6. ବୌଦ: 12

7. କଟକ: 766

8. ଦେଓଗଡ଼: 25

9. ଢେଙ୍କାନାଳ: 78

10. ଗଜପତି: 72

11. ଗଞ୍ଜାମ: 106

12. ଜଗତସିଂପୁର: 114

13. ଯାଜପୁର: 191

14. ଝାଡସୁଗୁଡା: 203

15. କାଲାହାଣ୍ଡି: 86

16. କନ୍ଧମାଳ: 20

17. କେନ୍ଦ୍ରାପଡା: 46

18. କେଉଁଝର: 95

19. ଖୋର୍ଦ୍ଧା: 2615

20. କୋରାପୁଟ: 161

21. ମାଲକାନଗିରି: 12

22. ମୟୂରଭଞ୍ଜ: 338

23. ନୱରଙ୍ଗପୁର: 112

24. ନୟାଗଡ଼: 75

25. ନୁଆପଡା: 67

26. ପୁରୀ: 216

27. ରାୟଗଡା: 65

28. ସମ୍ବଲପୁର: 596

29. ସୋନପୁର: 87

30. ସୁନ୍ଦରଗଡ: 1252

Leave a Reply

Your email address will not be published.